رفع بوی بد فرش پس از شستشوی فرش در ارزان ترین قالیشویی تهران

راهکارهایی برای رفع بوی بد فرش

فرش به دلایل مختلفی همچون وجود نم و رطوبت، حیوانات خانگی، ریختن غذا و غیره ممکن است بوی بد و نامطبوعی بدهد برای رفع بوی بد فرش روش‌هایی وجود دارد که در این مقاله از وب سایت ارزان ترین قالیشویی تهران “قالیشویی عابدینی”  به آنها می‌پردازیم.

دلایل ایجاد بوی بد فرش پس از شستشو

ممکن است بوی نامطبوع فرش به دلیل نامناسب انجام شدن شستشوی فرش باشد. اگر در شستشوی فرش مواد شوینده به خوبی از فرش پاک نشوند یا فرش به خوبی خشک نشده باشد وجود نم در فرش باعث ایجاد بوی بد و نامطبوع خواهد شد.

در کارخانه‌های قالیشویی فرش با فشار زیاد آب شسته می‌شود و کف حاصل از مواد شوینده کاملا از آن خارج می‌شود. سپس فرش در دستگاه خشک‌کن ویژه قرار داده می‌شود و به طور کامل آبگیری می‌شود. اگر در این مرحله فرش به خوبی خشک نشود و نم داخل آن باقی بماند پس از گسترده شدن در منزل بوی نامطبوع آن در فضا پخش می‌شود.

برای از بین بردن بوی نم که پس از شستن فرش یا به دلیل ریختن آب و مایعات روی فرش ایجاد شده است اگر برایتان مقدور است فرش را در محل تابش آفتاب پهن کنید تا کاملا خشک شود.

اما اگر فضای کافی را برای این کار ندارید پنجره‌ها را باز کنید و فرش را در معرض جریان هوا قرار دهید تا کاملا خشک شود و بوی نم از بین برود. قالیشویی عابدینی، بهترین قالیشویی و ارزان ترین قالیشویی تهران با داشتن دستگاه های مدرن و مجهز، شستشوی فرش را به صورت تخصصی انجام داده و با استفاده از دستگاه های خشک‌کن مانع از ایجاد بوی بد و نامطبوع در فرش‌های شما می‌شود.

معجزه جوش شیرین در رفع بوی بد فرش

جوش شیرین یکی از مواد در دسترس در هر خانه‌ای است که برای نظافت به کار می‌رود. جوش شیرین یکی از بهترین انتخاب‌ها برای از بین بردن بوی نامطبوع فرش است. مقداری جوش شیرین روی آن قسمت از فرش که بوی بدی می‌دهد بریزید و اجازه دهید چند ساعت روی فرش باقی بماند، سپس فرش را جارو بکشید.

بهتر است جوش شیرین یک شبانه‌روز روی فرش بماند و سپس پاک شود. پس از آن مقداری سرکه سفید را در یک لیوان آب بریزید و این محلول را روی قسمت مورد نظر از فرش اسپری کنید و با یک دستمال خشک نخی تمیز آن را خشک کنید. با این کار بوی نامطبوع فرش از بین خواهد رفت.

جوش شیرین در رفع بوی بد فرش

روش دیگر استفاده از جوش شیرین در از بین بردن بوی نامطبوع فرش

در روش دیگر می‌توانید جوش شیرین را با پودر گیاهان خوشبویی مثل اسطوخودوس، رز، صندل و یاسمین مخلوط کنید و این پودر را روی محل مورد نظر بریزید و اجازه دهید چند ساعت بر روی فرش باقی بماند، سپس با جارو برقی فرش را تمیز کنید. جوش شیرین موجب رفع بوی بد فرش می شود و گیاهان معطر باعث خوشبو شدن فرش خواهد شد.

با استفاده از بوراکس که نوعی نمک قلیایی است هم می‌توان بوی نامطبوع فرش را از بین برد. بوراکس به عنوان تمیزکننده خانگی در فروشگاه‌های بهداشتی در دسترس است و به راحتی می‌توان آن را تهیه کرد. مقداری از پودر بوراکس را روی محل مورد نظر بپاشید و اجازه دهید سی دقیقه روی فرش بماند سپس آن را با دقت جاروبرقی بکشید تا کاملا از روی فرش تمیز شود.

استفاده از روغن فرار برای از بین بردن بوی نامطبوع فرش

بعضی افراد از روغن‌های فرار برای از بین بردن بوی نامطبوع فرش استفاده می‌کنند. روغن‌های فرار خیلی زود خشک می‌شوند و از خود لکه‌ای به جای نمی‌گذارند. اگر دوست دارید فرش شما معطر شود می‌توانید روغن‌های فرار با عطر اسطوخودوس، رز، صندل، سدر، نعناع هندی و یاسمین را به کار ببرید. اگر عطر مرکباتی مثل لیمو و پرتقال را ترجیح می‌دهید روغن‌هایی با این رایحه خریداری کنید.

برای استفاده از روغن فرار حدود پانزده تا بیست قطره از آن را با مقداری جوش شیرین مخلوط کنید و سپس مخلوط به‌دست‌آمده را روی آن قسمتی از فرش که بوی بدی می‌دهد قرار دهید و چند ساعت صبر کنید تا بوی نامطبوع کاملا از بین برود. گاهی لازم است به مدت ۲۴ ساعت این مخلوط روی فرش بماند تا نتیجه بهتری حاصل شود. برای ثبت سفارش قالیشویی آنلاین می توانید از طریق صفحه ثبت سفارش در وب سایت قالیشویی عابدینی، بهترین قالیشویی و ارزان ترین قالیشویی تهران با ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

اشتراک گذاری مطلب در

مطالب و مقالات مفید درباره شسشوی فرش، مبل شویی و ...

دیدگاه های کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مطالب مفید و خواندنی دیگر