روش های کاهش گرد و غبار در خانه از نظر ارزان ترین قالیشویی تهران

چگونه می‌توان گرد و غبار را در خانه کاهش داد؟

در این مطلب با ما همراه باشید تا با روش ها و نکات کاربردی در زمینه کاهش گرد و غبار در خانه آشنا شوید.

اهمیت کاهش گرد و غبار در خانه

گرد و غبار ذرات ریزی هستند که از سلول‌های مرده بدن انسان و الیاف موجود در وسایل خانه ناشی می‌شوند. به عنوان مثال تختخواب و مبلمان منزل منبع جذب و تولید این ذرات هستند. اگر می‌خواهید به طور کلی از شر گرد و غبار خلاص شوید و همیشه خانه‌ای تمیز داشته باشید باید تختخواب را هر هفته تمیز کرده و ملافه‌های آن را عوض کنید.از طرفی هم هر چند هفته یک بار باید پارچه مبلمان را به صورت اصولی و با استفاده از بخارشوی تمیز کنید. البته بخشی از گرد و خاکی که روی پارچه مبل می‌نشیند، به دلیل تاخیر در گردگیری، در عمق مبلمان نفوذ کرده و شما را ناچار به استفاده از خدمات مبل شویی می‌کند.بنابراین تمیزکاری هفتگی و رعایت نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم می‌تواند راه چاره‌ای برای خانم‌های خانه‌دار باشد.

روش‌های ساده برای کاهش گرد و غبار در خانه

برای کاهش گرد و غبار در خانه روش های مختلفی وجود دارد که اگر آن ها را رعایت کنید تا حد زیادی می توانید از شر گرد و غبار در منزل خلاص شود. این روش ها عبارتند از :

تمیز کردن جاروبرقی

همه ما از جاروبرقی برای تمیز کردن خانه استفاده می‌کنیم و تصورمان این است که این وسیله برای تمیزکاری است. این در حالی است که اگر جاروبرقی کثیف باشد و فیلترها و کیسه‌اش به موقع تعویض نشود، خودش منبع انتقال آلودگی و گرد و خاک به فرش و دیگر وسایل خانه است.بنابراین اگر فیلتر و کیسه جاروبرقی قابل تعویض است، آنها را حداقل هر یک ماه یک بار تعویض کنید. اما اگر دائمی هستند باید آنها را کاملا تکانده و از گرد و غبار عاری کنید و سپس داخل ماشین لباسشویی بشویید.

تعویض یا تمیز کردن فیلتر هود

هود وسیله‌ای بسیار کاربردی برای خارج کردن دود و بوی غذا از خانه است. اما این وسیله به دلیل مکشی که دارد، ممکن است همراه با دود مقدار از گرد و غبار داخل آشپزخانه را نیز به سمت خود بکشد.

به همین خاطر است که وقتی به فیلتر آن نگاه می‌کنیم، همراه با چربی، مقدار گرد و خاک نیز درون آن وجود دارد. بنابراین تمیز کردن فیلترهای دائمی و تعویض کردن فیلترهای یکبار مصرف موجب می‌شود که از ورود مجدد این ذرات به داخل خانه جلوگیری شود.

کاهش به هم ریختگی وسایل

حتما شما هم متوجه شده‌اید که وقتی وسایل خانه به هم ریخته هستند، گرد و خاک بیشتری را جذب می‌کنند. بنابراین از به هم ریختگی وسایل خانه جلوگیری کنید و سعی کنید همه چیز سر جای خودش باشد.

تمیز کردن مبل و تختخواب

همانطور که گفتیم، بخشی از گرد و خاکی که در خانه شما در گردش است، ناشی از وسایلی است که از الیاف پارچه‌ای ساخته شده‌اند. مبلمان یکی از این وسایل است. با این وجود تمیز کردن رومبلی‌ها با استفاده از جاروبرقی و سپس بخارشوی روشی منطقی برای کاهش گرد و غبار خانه است.

از طرفی شما هر شب حداقل ۸ ساعت در رختخواب می‌خوابید. بنابراین طبیعی است که بخشی از سلول‌های مرده پوست بدن‌تان روی تخت تجمع پیدا کند. با این وجود هر بار که از تخت استفاده می‌کنید ممکن است ذرات ریز روی آن بلند شده و مجدد روی وسیله دیگری بنشینند.پس سعی کنید حداقل هر هفته یک بار تخت و به خصوص تشک را اصولی تمیز کردن و ملافه‌ها را نیز بشویید. با این کار می‌توانید تجمع این ذرات موذی را به شدت کاهش دهید.

البته رعایت همین چند نکته ساده می‌تواند تا حدود زیادی میزان گرد و خاک در جریان را در خانه کاهش دهد، اما برای این که دیگر خبری از این ذرات در خانه نباشد، باید شستشوی فرش‌ ، مبل شویی ، موکت، تشک تخت و وسایلی از این دست را حداقل سالی دو بار انجام دهید.

برای دریافت این خدمات می‌توانید با کارشناسان قالیشویی عابدینی ارزان ترین قالیشویی  تماس گرفته و از مشاوره تخصصی ما در این زمینه استفاده کنید. 

اشتراک گذاری مطلب در

مطالب و مقالات مفید درباره شسشوی فرش، مبل شویی و ...

دیدگاه های کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مطالب مفید و خواندنی دیگر