شستشوی فرش پوست در بهترین قالیشویی تهران

روش شستشوی فرش پوست

برای شستشوی فرش پوست باید نکاتی را مدنظر قرار داد که در این مقاله به آنها می‌پردازیم.

انواع فرش پوست

فرش‌های پوست تنوع زیادی در طرح، اندازه و رنگ دارند و برای تزئین فضاهای مختلف منزل به کار می‌روند. فرش پوست با وجود زیبایی و رنگ‌های گرم، جلوه طبیعی خاصی به محیط می‌بخشد و نظر همگان را به خود جلب می‌کند. این فرش‌ها نیز پس از مدتی استفاده کثیف می‌شوند.

فرش پوست از چرم طبیعی حیواناتی همچون گاو، گوسفند، بز، آهو، گوساله و… در انواع پادری، فرش، کناره فرش و پوست دیواری تهیه می‌شود. برای ساخت فرش پوست، چرم مورد نظر را روی یک لایه زیرکار از جنس اشبالت مصنوعی قرار می‌دهند و آن را با نخ‌های موم‌زده می‌دوزند. این کار باعث مقاومت بیشتر فرش‌های پوست می‌شود.

روش شستشوی فرش پوست در قالیشویی عابدینی

 

فرش پوست در ایران

فرش پوست فرش لوکس و زیبایی است که با هنر دست استادکاران ماهر تهیه می‌شود، از این رو قیمت آن نسبت به فرش‌های دیگر بیشتر است.در ایران فرش‌های زیبایی با استفاده از چرم مرغوب ایرانی تولید می‌شوند که بیشتر جنبه تزئینی دارند و در فضاهایی در منزل استفاده می‌شوند که کمتر افراد تردد دارند. شهر تبریز مرکز تولید فرش پوست در ایران محسوب می‌شود و این فرش‌ها را با استفاده از چرم‌هایی نظیر میلینیوم، چرم میلینگی و الگانت گاوی تولید می‌کند.

چرم ایرانی در تولید فرش

چرم ایرانی از دوام خوبی برخوردار است و با بهترین مواد دباغی شده و در رنگ‌های متنوع ارائه می‌شود. در زمان خرید فرش چرم دقت کنید که از چرم طبیعی در ساخت آن استفاده شده باشد زیرا چرم مصنوعی کیفیت چندان مناسبی ندارد و خیلی زود زیبایی خود را از دست می‌دهد.نوع دیوارکوب فرش پوست همراه با آیاتی از قرآن یا نام ائمه بسیار مورد استقبال هنردوستان قرار گرفته است و برای تزئین دیوارهای منزل آنها را خریداری می‌کنند.

شستشوی فرش پوست در قالیشویی

فرش‌ها با توجه به میزان ظرافت و نوع آنها با روش‌های مختلفی شسته می‌شوند. نکته مهم این است که هر چقدر شستشوی فرش به صورت اصولی و با رعایت نکات مهم همراه باشد طول عمر مفید فرش افزایش خواهد یافت. به همین دلیل است که شستشوی فرش‌های دستبافت به‌ویژه فرش‌های ابریشم را باید به خدمات بهترین قالیشویی سپرد.

فرش پوست هم مانند فرش دستبافت از ظرافت خاصی برخوردار است و برای حفظ جلوه اولیه آن و جلوگیری از آسیب به آن باید با رعایت اصول شسته شود.

برای جلوگیری از کثیف شدن زودهنگام فرش پوست بهتر است آن را به طور مرتب با استفاده از جاروبرقی جارو کنید تا گردوغبار به داخل آن نفوذ نکند. فقط از درجه بالای جاروبرقی استفاده نکنید و فرش را در جهت موهای فرش جارو کنید. با این کار کیفیت فرش تا حد امکان حفظ شده و جلوه اولیه خود را از دست نمی‌دهد.

روش شستشوی فرش پوست

آسیب های احتمالی در شستشوی فرش پوست

نم و رطوبت به فرش پوست آسیب می‌زند. بنابراین احتیاط کنید فرش شما خیس نشود. اگر پس از کشیدن جارو و از بین رفتن گردوغبار لکه روی فرش مشاهده کردید با استفاده از ترکیب آب و سرکه سفید لکه را پاک کنید. برای این منظور چند قطره سرکه سفید را با کمی آب مخلوط کنید. سپس یک دستمال نرم را به محلول آغشته کنید و آن را به آرامی روی لکه بکشید تا پاک شود.
برای خشک کردن فرش پوست پس از لکه‌بری و یا شستشوی فرش پوست ، هرگز از وسایل گرمایشی نظیر سشوار استفاده نکنید زیرا به آن آسیب می‌رساند. پس از خشک شدن فرش در معرض هوای آزاد، سطح آن را با استفاده از برس یا فرچه نرم شانه کنید تا موهای فرش در جهت خود مرتب شوند.

اگر لکه‌ها بیش از اندازه باشند یا نتوان آنها را در منزل با استفاده از تمیزکننده‌های خانگی تمیز کرد باید فرش پوست را برای انجام شستشوی فرش به قالیشویی مطمئنی تحویل داد تا آسیبی به آن وارد نشود.

اشتراک گذاری مطلب در

مطالب و مقالات مفید درباره شسشوی فرش، مبل شویی و ...

دیدگاه های کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مطالب مفید و خواندنی دیگر